Biuro Rachunkowe Aleksandrów Łódzki to firma, która pomaga prowadzić księgowość innym przedsiębiorstwom a także rozliczać podatek osobom prywatnym.

Może też doradzić przy zakładaniu działalności gospodarczej a także pomóc w ustaleniu odpowiedniego numeru PKWiU dla świadczonych usług. Zwłaszcza dla laika pomoc ze strony doświadczonego biura będzie nieoceniona i przełoży się na brak problemów w urzędzie skarbowym.

Biuro rachunkowe sporządza też analizy finansowe, tworzy prognozy w finansowe. Jest odpowiedzialne za nadzorowanie spłaty wszelkich należności w terminie. Oddelegowany do współpracy z danym przedsiębiorstwem pracownik pilnuje, by należności względem ZUS i US opłacane były na czas. Sprawdza także spłaty pozostałych należności, takich jak leasing, opłata za najem lub rata kredytu spływały we właściwym czasie.

Z drugiej strony, dzięki pracy biura rachunkowego, przedsiębiorca ma gwarancję, że jest osoba, która dopilnuje spłaty faktur wystawianych przez niego. Biura rachunkowe mogą wystawiać monity, czy wezwania do zapłaty oraz reprezentować swojego klienta przed ewentualnymi dłużnikami.

Zatrudnienie samodzielnej księgowej w firmie może być sporym wydatkiem. Delegowanie tych zadań na firmę zewnętrzną będzie bardziej opłacalne zwłaszcza dla małych przedsiębiorców.