Jeśli posiadamy rachunek osobisty w banku wiemy, że za każdym razem będą w jego placówce sprzedawca proponuje nam różnego rodzaju produkty dodatkowe. Zwykle jeśli posiadamy pewną sumę wolnych środków finansowych na koncie, możemy mieć niemalże pewność, że zostanie nam zaproponowane ich zainwestowanie, na przykład na lokacie bankowej. Założenie jej jest dziecinnie proste i nie wymaga poświęcania dużej ilości czasu, ani wypełniania nadmiernej ilości formularzy.

Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, iż zawsze dany bank reklamuje nam swoje produkty jako jedne z najlepszych, a niejednokrotnie jako najbardziej opłacalne na rynku. Należy jednak pamiętać, że marketing reklamowy rządzi się swoimi prawami i jako dorośli ludzie nie możemy brać wszystkiego dosłownie. Czasami bowiem okazuje się, że oferta przedstawiana jako pozbawiona wad, wcale taka nie jest, w związku z czym może przestać być dla nas opłacalna.

Wszystko co musimy zrobić to sprawdzić dokładnie ofertę, która przykuła naszą uwagę, głównie pod względem niesienia dla nas korzyści. Aby to było możliwe konieczne jest dokładne przeczytanie umowy i wszystkich jej załączników. Natomiast jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości zawsze dobrze jest poradzić się osoby bardziej doświadczonej od nas. Nie powinno się również ślepo ufać pracownikom banku. Oni bowiem są w głównej mierze nastawieni na sprzedaż, co jest zrozumiałe biorąc pod uwagę, iż niejednokrotnie premia sprzedażowa stanowi dużą część ich miesięcznej gratyfikacji pieniężnej. W związku z tym mogą nam oni proponować opcje, które dla nich są najbardziej korzystne, a niekoniecznie dla nas.

Warto również porównywać oferty różnych placówek. Statystyki mówią, iż zdecydowanie lepsze warunki lokaty bankowej otrzymamy w przypadku banku z usług, którego do tej pory nie korzystaliśmy. Nie warto zatem korzystać tylko i wyłącznie z jednego usługodawcy, nawet jeśli mamy do niego pełne zaufanie, bowiem może to się dla nas okazać niekoniecznie korzystne. Dotyczy to głównie oprocentowania lokat, które w przypadku nowych klientów mogą wynosić nawet o kilka jednostek procentowych więcej niż w przypadku standardowej oferty.

Finalnie robić to może znaczną różnicę w przypadku wygenerowanych zysków, zatem warto poświęcić sporą ilość czasu na znalezienie jak najlepszej i najbardziej korzystnej dla nas oferty. Aby to było realne musimy sprawdzić przynajmniej kilka ofert poprzez porównywanie lokat. Takie porównanie oferuje m.in. portal finansowy e-lokatybankowe.pl.

Dzięki porównaniu lokat będziemy w stanie wyszukać prawdziwą perełkę, która pozwoli nam zyskać możliwie jak najwięcej. Nie gódźmy się zatem na podpisanie umowy już przy pierwszej lepszej propozycji. Czasami przy większych kwotach mamy nawet możliwość negocjowania warunków umowy, jednak nie może sobie na to pozwolić każdy z nas.