W dzisiejszych czasach, gdy coraz częściej słyszymy o cyberprzestępczości i kolejnych oszustwach na klientach banków przechowywanie pieniędzy staje się coraz trudniejszym zadaniem. W tym artykule postaram się opisać wszystkie według mnie najbezpieczniejsze sposoby na przechowywanie gotówki.

Według mnie przede wszystkim nie powinniśmy umieszczać pieniędzy w jednym miejscu, czyli najlepiej dywersyfikować sposoby na przechowywanie gotówki. Znaczną część naszych oszczędności moim zdaniem najlepiej trzymać na oprocentowanych lokatach lub kontach oszczędnościowych. Jedną trzecią oszczędności najlepiej trzymać w domu w złotówkach oraz w walucie obcej. Najlepiej według mnie skoncentrować się na popularnych walutach obcych takich jak dolary, euro, funty oraz franki szwajcarskie. W domu najlepiej zaopatrzyć się w sejf oraz kasy pancerne, które zapewnią nam największe bezpieczeństwo. Resztę oszczędności zainwestowałbym w złoto oraz inne kruszce, one zapewniają nam największą stabilność.
Jeśli mamy odłożoną naprawdę sporą sumę pieniędzy to według mnie warto zainwestować w nieruchomość, taką jak działka budowlana, mieszkanie oraz dom. Na tego typu lokacie kapitału finansowego praktycznie nie można stracić, w dłuższej perspektywie czasowej możemy zarobić kilkadziesiąt procent.
Według mnie najbezpieczniejszym sposobem na przechowywanie gotówki jest najzwyczajniej, trzymanie jej w kasie pancernej w domu. Dzięki temu będziemy mieli stały i łatwy do niej dostęp.