Nie od dziś wiadomo, jak ważna dla firm jest dobra promocja. Dlatego też wielkie koncerny inwestują krocie w marketing. Reklamy można spotkać wszędzie – w telewizji, radio, na ulicach, w Internecie.
W dobie Internetu ważną stała się reklama internetowa. Tego typu reklamy mogą być wysyłane do potencjalnych klientów za pomocą poczty elektronicznej lub być wyświetlane na stronach internetowych. Ostatnimi czasy ogromną rolę w marketingu odgrywają serwisy społecznościowe. Można tam napotkać naprawdę różnorodne reklamy. Również portale informacyjne są ważnym targetem. Są one bardzo często odwiedzane, dlatego też umieszczenie tam reklamy może być bardzo kosztowne dla danej firmy. Tańsze będą z pewnością reklamy na blogach. Jest to główny środek utrzymania dla blogerów.
Oryginalność i dobra widoczność reklamy internetowej jest bardzo pożądana. Co więcej, często reklamy internetowe są animowane. Dlatego też ostatnio popularnym i poszukiwanym zawodem jest grafik komputerowy wykonujący grafiki reklamowe.